Valteřice, Výprachtice +420 605 526 068

Zimní dovolená ve Valteřicích

Vesnička Valteřice je i díky svojí poloze v podhůří Orlických hor jako stvořená pro zimní rekreaci. Malá obec, v níž stěží napočítáte více než pětatřicet čísel popisných, je dokonalým místem pro váš odpočinek. Její odlehlost zaručuje absolutní klid a soukromí a tak zde úlevu naleznou všichni, kteří hledají alespoň dočasný únik před tempem každodenního života. Procházky po okolí, zasněžené stráně, zcela nedotčené lesy a ticho jsou jako balzám na duši. Valteřice leží sice poněkud stranou civilizace, to jim však ještě přidává na jejich kouzlu.   

Ráj všech lyžařů

Zimní dovolenou si značná část lidí nedovede představit bez lyží. A právě Valteřice, jakožto výchozí bod vašich lyžařských výletů, mají v tomto ohledu velmi výhodnou polohu. Například nedaleké zimní středisko Čenkovice se ski resortem Buková hora je doslova nadosah a vyznavačům sjezdového lyžování nabízí tratě lehké a střední náročnosti. Chcete-li vyrazit na svah až večer, ani to zde není problém a pro fanoušky snowboardingu je pak nachystán samostatný snowpark.

I běžkaři si přijdou na své

Milovníkům klasického lyžování je v okolí Čenkovic k dispozici více než 60 km strojově upravovaných běžeckých tras. Jsou to hlavně okruhy na úpatí Bukové hory a také hřebenová cesta na Suchý Vrch a do Mladkova. To vše s napojením na další běžecké trasy Orlických hor.

Ani na Dolní Moravu to není z ruky

Lyžařský areál Dolní Morava leží v údolí stejnojmenné obce nedaleko od vrcholu Kralického Sněžníku (1424 m n. m.). Cesta autem z Valteřic vám nezabere víc než půlhodinku a věřte, že se to vyplatí. Zdejší sjezdovky, kterých je momentálně provozováno 7, patří k tomu nejlepšímu, co může lyžař v České republice najít. Nechybí zde ani bobová dráha, sáňkařská trasa a v okolí je k dispozici rovněž zhruba 50 km upravovaných běžeckých tratí. Dolní Morava má něco pro každého.

Zpátky do Valteřic

Po rušném dni v tomto ráji všech milovníků zimních sportů, vás opět čeká návrat do pohodové atmosféry naší chaloupky v malebných Valteřicích, kde třeba u sklenky svařeného vína můžete sledovat zimu za oknem, číst Vaši oblíbenou knížku v naší knihovně, či trávit příjemný večer posezením u krbu a užívat si všudypřítomný klid.